Wszystko o Snow Runner Soundtrack

Ciężarówki, błoto oraz niestety dostępny teren – to podstawa gry SnowRunner. Czy jednak alternatywne wyjście do punktu gier samochodowych sprawdzi się w pracy? Oto nasza recenzja gry SnowRunner: A MudRunner Game.

Naszą przygodę z grą Snow Runner stosujemy na bezdrożach Michigan. Pierwszym działaniem będzie uwaga w odbudowaniu zniszczonego przez powódź mostu. Ta tworząca grę misja jest przy okazji przewodnikiem, który nauczy nas z regułami zabawy.

image

Na początku przemawiamy za kierownicę pick-upa – naszym głównym obiektem będzie znalezienie ciężarówki. Jeżeli szybko ją odkryjemy, zasiadamy za jej kierownicą oraz ruszamy po elementy potrzebne do zmiany mostu. Te dowozimy na miejsce budowy. Po ukończeniu kilku kursów, most powstaje a my zaczynamy dalszą sprawę z prowadzeniem towarów po trudnym terenie.

Bo musicie wiedzieć, że istotą gry SnowRunner: A MudRunner Game jest prowadzenie towarów. Lecz nie stanowi więc jeżdżenie po Europie po niekończących się, szerokich autostradach kiedy w Euro Truck Simulator. Tutaj przyjdzie nam się nieco ubłocić, bo nasze zadania przeprowadzać będziemy najbardziej na bezdrożach. Na wstępu będą toż błotniste tereny Michigan, później pokryta śniegiem oraz zmarznięta Alaska a na wyniku trafimy zarówno na Rosyjski półwysep Tajmyr. Przyjdzie nam to walczyć również z błotem, jak również skałami, stromymi podjazdami, śniegiem, zamarzniętymi jeziorami czy śliskimi drogami.

Twórcy lubią się chwalić tym, jak daleko ich wykorzystuje odzwierciedla prawdziwe warunki. I tutaj trzeba przyznać, że autorom SnowRunnera udało się całkiem dobrze oddać realia – zarówno warunków atmosferycznych i terenowych jak również zachowania samochodu. Przede wszystkim samochody różnią się miedzy sobą zarówno wyposażeniem kiedy również możliwościami terenowymi. Pierwsze co należy uwzględnić przy wyborze pojazdu to substancja – małymi pick-upami łatwiej podjechać pod strome wzniesienie, niż pełną oraz wymagającą ciężarówką. Oczywiście, ciężkiego ładunku nie przewieziemy pick-upem – tu potrzebny będzie dobrze zmodyfikowany, wyposażony dodatkowy napęd na całe koła, blokady mechanizmów różnicowych oraz wygodne opony pojazd.

Miano czyli o zróżnicowanym wyposażeniu poszczególnych pojazdów – niektóre mają napęd na cztery koła (czy nawet bardzo, jak są wyposażone więcej osi). Większość ma reduktor, pozwalający na zdrowsze przeniesienie momentu obrotowego na środowiska, niektóre i wyposażone są w blokadę mechanizmów różnicowych. Całe te style kupią na zwiększenie płynności w zakresie dodatkowo tym samym na lepsze wykonywanie kolejnych zleceń. Dodatkowo, nasze samochody możemy modyfikować, dokupując różne gadżety. Lepsze opony terenowe zapewnią przyczepność na błocie, snorkel powiększy głębokość brodzenia, mocniejszy silnik ułatwi pokonywanie podjazdów i umożliwi lepsze przyspieszenie. https://symulatorypc.pl/download/symulator-polowania/

image

Dobrze, że autorzy gry nie zapomnieli o czymś tak fundamentalnym jak obraz z kabiny kierowcy. Co prawda rzadko się spośród niego zarabia – bardzo łatwiej manewruje się dużymi pojazdami mając z widoku znad pojazdu. I tu pojawia się pierwsza poważna wada Snow Runnera – cela w tym obrazie często się gubi i przestawia, utrudniając podawanie.

W grze przydatnych jest 40 pojazdów. Jesteśmy tu różne klasy – widoczne są zarówno niewielkie pick-upy oraz naturalne terenówki, jak i ciężarówki, ciągniki siodłowe oraz duże wozy terenowe, dobrane do ciężkich przepraw. Do tego stanowimy więcej różnego typie przyczepy i naczepy, które wesprą nam w prowadzeniu towarów.

W sztuce dostępne są trzy terytoria (Michigan, Alaska, Tajmyr), które w cenie oferują powierzchnię 40 km². Wszystkie te zajęcia są otwarte, możemy zatem dojechać w nieznane mieszkanie na karcie (przynajmniej w teorii, bo trudne podjazdy czy skały czasem znacząco utrudniają dostęp). Jednym z własnych projektów w muzyce jest interesowanie opieki nad wieżami obserwacyjnymi – ich odkrycie i „kupienie” pozwoli nam na zajęcie kraju oraz otwarcie widoku danego elementu na mapie. Nie potrzeba chyba dodawać, że wieże zlokalizowane są w trudno dostępnym terenie.

image

Trzeba natomiast wiedzieć, że Snow Runner nie jest rozrywką dla każdego. Gracze oczekujący wartkiej akcji rodem z GTA, czy szalonych wyścigów jak Need for Speed, srogo się rozczarują. SnowRunner to chodzi spokojna, wręcz ślamazarna. Jazda samochodami jest stale powolna, nawet gdy rzucamy się po utwardzonych drogach. W rejonie wszystko dzieje się jeszcze można a wielokrotnie wymaga ogromnych pokładów cierpliwości.

Dodatkowym utrudnieniem jest zużycie paliwa. Co reguła stanowi ono darmowe, jednak stacji benzynowych jest jako na coś – musimy dbać o tankowaniu, inaczej wejdziemy na dowolny bezdrożach bez paliwa. Samochody i ulegają uszkodzeniom, te możemy na wesele naprawić w polskim garażu.

Pod względem graficznym MudRunner 2 nie powala, jednak podobać się może doskonałe odwzorowanie terenu – błoto czy śnieg oraz załamujące się w nich znane samochody wyglądają świetnie. Oraz o to dzisiaj nosi w niniejszej sztuce. To co więcej rozczarowuje, to pełna pustka na trasach – nie jeżdżą nowe samochody, nie ma policji, zatrudnionych na chodnikach, zwierząt biegających po lesie. Poprzez to, wszystek ten stworzony świat wygląda sztucznie dodatkowo nie zachęca do siebie.

Jeżeli lubicie jazdę samochodem terenowym po bezdrożach, wtedy potrafi obecne istnieć poza dla was. Jeżeli chciejcie szybką również efektywną rozgrywkę – zdecydowanie MudRunner 2 nie będzie materiałem dla was. Zaletą atrakcje jest doskonale odwzorowane zachowanie samochodów w obrębie także pokazanie, jak różnego typu napędy, reduktory czy blokady mechanizmów pozwalają wykopać się z potrzeb. Decyzją jest powolna rozgrywka oraz błędy techniczne – dają się momenty, gdy po paru godzinach gry tracicie cały rozwój i potrzebujecie zaczynać od początku.

Ocena użytkowników 8/10

Wymagania sprzętowe Snow Runner:

Minimalne: Intel Core i3-4130 3.4 GHz / AMD Ryzen 3 2200U 3.4 GHz 8 GB RAM karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270 lub lepsza 20 GB HDD Windows 7/8/10 64-bit

Rekomendowane: Intel Core i7-8700 3.2 GHz / AMD Ryzen 7 2700 3.2 GHz 16 GB RAM karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 580 lub lepsza 20 GB HDD Windows 7/8/10 64-bit